Kalender Aktivitetskalender
Opdateret d. 16.1.2020

Retur
Januar 2020 Hvad Hvor Tid
Lørdag
den 4.
2. Gilde Nytårsgildehal, Gildehuset Kl. 11:00
Mandag
den 4
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Onsdag
den 8.
2. Gilde, Gilderådsmøde Gildehuset Kl.16:00
Lørdag
den 11.
1. Gilde, Nytårsgildehal( 1. Gr. arrangere) Gildehuset Kl.12:00 til 16:00
Onsdag
den 15.
Gildecaffé Gildehuset Kl. 14:00 - 16:00
Mandag
den. 27
Gildemestermøde Taastrup Kulturcenter 19:00 til 21:30
Februar Hvad Hvor Tid
Mandag
den 3
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Onsdag
den 5.
1. Gilde, Gildemøde ( 1. Gr. arrangere)

Foredrag af journalist Lis Merete Frederiksen

Gildehuset 14:00 - 17:00
Lørdag
den 8
2. Gilde fødselsdagsfest Gildehuset 13:00 til ?
Onsdag
den 19.
Gildecaffé Gildehuset Kl. 14:00 - 16:00
Mandag
den 24.
Distriktsgildehal Rødovre Kulturcenter, Vest Vold Gildet kl. 19:00 - 22:00
Marts Hvad Hvor Tid
Mandag
den 2
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Onsdag
den 4.
1. Gilde, gildeting, (Ledelsen arrangere) Gildehuset 14:00 - 17:00
Onsdag
den 11.
2. Gilde, gildeting, Gildehuset
Lørdag
den 14.
I-DAG med foredrag Gildehuset Kl. 9:30 - 14:00
Onsdag
den 18.
Gildecaffé Gildehuset Kl. 14:00 - 16:00
April Hvad Hvor Tid
Onsdag
den 1.
Arbejdslørdag Gildehuset 9 - 16
Torsdag
2. Gilde, Planlægningsmøde af fællestur Gildehuset Kl. 14:00 - 17:00
Mandag
den 4
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Torsdag
den 16.
Bygildets generalforsamling Gildehuset 16:00
Onsdag
den 22.
1. Gilde, Sct. Georgsgildehal (2. Gr. arrangere) Gildehuset 17:00 til 21:00
Torsdag
den 23.
2. Gilde, Sct. Georgsgildehal Gildehuset 18:00 - 22:00
Tirsdag
Gildecaffé Gildehuset Kl. 14:00 - 16:00
Maj Hvad Hvor Tid
Mandag
den 4
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Mandag
den 11.
Distriktsgildeting Taastrup Kulturcenter Kl. 19:00 til 21:30
Mandag til onsdag
den 25.til 27.
2. Gildes fællestur Nyråd ?
Juni Hvad Hvor Tid
Tirsdag
Havedag Gildehuset 11:00 til 13:00
Onsdag
den 3.
1. Gilde, Grillaften Gildehuset Kl. 18:00 til 21:30
Onsdag
den 10.
2. Gilde, Friluftsgildehal Kildebakken
Mandag
den 15.
Valdemarsdag Roskilde Domkirke
Onsdag
den 17.
Distriktets Friluftsgildehal Naturhytten i Hedeland, arrangør Greve-Solrød Gildet Spisning kl. 18:00 og Gildehal kl. 19:30
Juli Hvad Hvor Tid
Onsdag
den
Havedag Gildehuset 11:00 til 13:00
August Hvad Hvor Tid
Tirsdag
den
Havedag Gildehuset 11:00 til 13:00
Onsdag
Sangerlauget Gildehuset 19:00 til 21:00
Onsdag
den
Gildecaffe Gildehuset 14:00 til 16:00
September Hvad Hvor Tid
Mandag
den
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Onsdag
de
Havedag Gildehuset 11:00 til 13:00
Onsdag
den
1. Gilde, gildemøde Gildehuset 14:00 til 17:00
Onsdag
den
Gildecafeen Gildehuset 14:00 til 16:00
Onsdag
den
2. Gilde, Gildehal Gildehuset kl. 19:00
Onsdag
Sangerlauget Gildehuset 19:00 til 21:00
Oktober Hvad Hvor Tid
Onsdag
den
1. Gilde, Gildehal Gildehuset 14:00 - 17:00
Lørdag
den
Arbejdslørdag Gildehuset 9 - 16
Mandag
den
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Onsdag
den
Gildecafeen Gildehuset 14:00 til 16:00
Onsdag
den
Sangerlauget Gildehuset 19:00 til 21:00
Lørdag
den
Fellowshipday Rødovregård Kl. 12:00 til 16:00
November Hvad Hvor Tid
Mandag
den
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Onsdag
den
Fællesmøde Gildehuset 14:00 til 17:00
Onsdag
den
Gildecaffé Gildehuset Kl. 14:00 - 16:00
Onsdag
den
Sangerlauget Gildehuset 19:00 til 21:00
Tirsdag
den
1. Gilde, Udv.Gildeledelse Gildehuset 10 - 12
Tirsdag
den 24.
Fredslys med fakkeltog Sankt Lurantii Kirke/ Roskilde Domkirke 18:00 til 21:30
December Hvad Hvor Tid
Mandag
den
Gildehøjskole i Roskilde Gildehuset 10:00 til 11:30
Onsdag
den
1. Gilde, Julefrokost Gildehuset 12:00 til 17:00
Onsdag
2. Gilde, Julemøde Gildehuset Kl. 14:00 til 17:00
Onsdag
den
Sangerlauget Gildehuset 19:00 til 21:00
Onsdag
den
Gildecaffé Gildehuset Kl. 14:00 - 16:00